O mně

O mně

Při svých lekcích bych chtěla předat jógu tak, jak ji sama cítím a probouzet vnímavost a citlivost k tělu a mysli. Věřím v jógovou praxi, která je jemná a otevřená a zároveň silná, v hledání hranice mezi úsilím a úsilí bez úsilí.

Začínala jsem s hatha jógou před více než deseti lety, nejprve jsem zkoušela různé pozice a techniky podle knížek Andre Van Lysbetha. Od té doby s vděčností objevuji různé podoby jógy, od dynamického cvičení po relaxační, dechové a očistné techniky. Po setkání s Daliborem Šťedroňským mě nadchla ashtanga vinyasa jóga, která je dodnes v jemnější formě základem mé praxe. V Indii jsem se učila systém prana vashya jógy pod vedením Vinaye Kumara. Od roku 2010 je mi velkým zdrojem inspirace metoda dynamické jógy, tak jak ji předávají Godfri a Olivia Devereux. Děkuji také všem svým dalším učitelům (Běle Chylíkové, Lauře Kratochvílové, Nancy Gilgoff, Diane Long a dalším, s nimiž jsem měla to štěstí se setkat).

Absolvovala jsem též učitelský kurs České akademie jógy , kurz těhotenské jógy Andrey Smékalové a mezinárodní učitelské kurzy u Godfriho Devereux a u Kamala Singha.

Jóga mě provází stále, též v těhotenství a po narození dítětě, je mi možností hlubšího spojení se sebou, v tichu a naslouchání, tomu co je, tak, jak to je. Je možností jít blíž i dál ...